No 20.-21. jūlijam Viļānu jaunieši īstenoja 2 Rēzeknes novada jauniešu iniciatīvu projektus: ‘’Gribu, gribu, gribu … redzēt, zināt, saprast’’ un ‘’Piedzīvojums dabā’’. Šie projekti jauniešiem deva iespēju apskatīt plašo Rēzeknes novadu, nakšņot jaunās teltīs un spēlēt volejbolu ar pavisam jaunu bumbu.
Savu ceļojumu jaunieši sāka ar vienas no senākajām Latvijas koka baznīcām - Pilcenes Sv. Antona Romas katoļu baznīcas- apskati. Priesteris Ivars Babris iepazīstināja ar šo baznīcu un tās vēsturi. Pēc baznīcas apmeklējuma projekta dalībnieki devās uz grāmatizdevēja Vladislava Loča atdusas vietu, jo, kā izrādās, viņš ar savu rīcību izglāba Pilcenes baznīcu no nojaukšanas. Tālāk ceļš vijās uz Dricānu svēto apustuļu Simeona un Jūdas Romas katoļu baznīcas dārzu, kur apbedīts Gustavs Manteifels un viņa vecāki.
Skriet, mērķēt, šaudīties, noturēt uzmanību, domāt taktiku. Ar šiem vārdiem, frāzēm var aprakstīt lāzertaga spēles gaitu, kuru mums izdevās izbaudīt brīvdienu mājās ‘’Strautiņi’’. Pēc nogurdinošās spēles jaunieši devās ieturēt maltīti viesu mājā ‘’Zaļā sala’’.
Vai nosaukums ‘’RSEZ SIA ‘’IRBIS Technology’’’’ jums kaut ko izsaka? Projekta dalībniekiem gan jā, jo nākamā apmeklējuma vieta bija šis uzņēmums, lai iepazītu tā darbības virzienus un kā viss sākās.
Pēc iepazīšanās ar uzņēmumu tika mērots ceļš, kas veda uz nakšņošanas vietu ‘’Ezerkrastos’’, kur svarīgākais jauniešu uzdevums bija uzsliet teltis, bet diemžēl lietus neļāva to mierīgi izdarīt. Tikai pēc kāda laika dabā iestājās miers, telšu celtniecība tika pabeigta un sakārtotas mantas. Nu jaunieši ķērās pie vakariņu gatavošanas uz ugunskura. Līdzi bija paņemti cīsiņi, sardeles un marshmallow, kas tika cepti uz ugunskura un ēsti ar dažādiem dārzeņiem un augļiem. Pēc gardām vakariņām sākās atpūtas un izklaides laiks. Projekta dalībnieki spēlēja volejbolu, peldējās,sarunājās par visdažādākajām tēmām, gaidīja saullēktu u.t.t. No rīta pavisam miegainiem tika pasniegtas brokastis Ezerkrastos, lai jau pēc iespējas drīzāk varētu sakārtot teltis un braukt pie Evijas Vasiļevskas, lai uzzinātu vairāk par ‘’māla mākslu’’. Jaunieši ar interesi vēroja, kā no cepļa tiek izcelti jau gatavi izstrādājumi, mīcīja mālu ar kājām un paši veidoja savus māla darinājumus. Tā tika pavadīts laiks līdz pat pusdienām, tāpēc nākamais un pēdējais pieturas punkts bija lauku sēta „Itkaču mājas”. Šajās mājās tika baudīts gards sautējums un samīļots daudz jauku trusīšu.
Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par šāda veida jauniešu iniciatīvu projektu organizēšanu, kas ļauj labāk iepazīt novadu, kurā mēs dzīvojam, un Viļānu apvienības vadītājam Ivaram Ikauniekam par atbalstu un transporta nodrošināšanu divu dienu braucienam!
Madara Skangale un Alīna Saprovska
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru