trešdiena, 2019. gada 30. oktobris

Apmācības Lietuvā

Šī gada no 3.līdz 7.oktobrīm es piedalījos pasniedzēju izbraukuma skolā Viļnā, izglītojošo programmu YAD VASHEM absolventiem no NVS un Baltijas valstīm, kuru atbalsta “Genesis” un “Aiček” fonds. Programmas ietvaros tika paredzēti sekojošie pasākumi: iepazīšanās ar dalībniekiem no 9 valstīm un programmas saskaņošana, ekskursija pa Viļnu „Viļņa vakar un šodien”, kā arī filmas „Mēs palikām cilvēki” noskatīšanās un tikšanās ar Faņu Brancovsku, kura izdzīvoja Holokaustā . Ekskursija „Lietuviešu Jeruzaleme” iekļāva sevī iepazīšanos ar Viļņas tūrisma vietām saistītām ar Viļņas Getto, Viļņas Gaonu, sinagogu arhitektūru, kā arī notika Šmueļa Baka muzeja apmeklējums, kurā atrodas gleznas par Holokaustu.
Izglītojošās programmas organizatori ir akadēmisko lekciju pārstāvji, kuri lasa par Holokausta atmiņu saglabāšanu, par zinātniski izglītojošajiem darbiem šajā tēmā mūsdienu Lietuvā. Tieši par šo jautājumu savā priekšnesumā stāstīja Vitauta Magnus universitātes profesors Sarunas Liekis.
Viens no svarīgākajiem aspektiem bija izglītojošo projektu, dažāda veida prezentāciju un izglītojošo pasākumu apspriešana. Man izdevās piedalīties diskusijās, kuru mērķis bija paplašināt redzesloku metodiskajā darbā, izglītojošajā darbībā starp skolēniem, kā arī kolaborācijas tēmas apspriešana radošās pieejas Holokausta pasniegšanas jautājumā.
Pēdējā dienā notika izbraukuma ekskursija uz Kauņu. Šajā pilsētā dalībnieki apmeklēja horālo sinagogu, notika ekskursija „Kauņas ebreju vēsture”, kā arī ekskursijas dalībnieki tika iepazīstināti ar memoriālo kompleksu - muzeju „9. forts”. Fortā notika tikšanās ar muzeja kolektīvu un iepazīšanās ar muzeja izglītojošajām programmām un projektiem. Muzejs „9.forts” ir vieta, kur Vācijas okupācijas laikā bija iznīcināti vairāk nekā 50000 ebreju izcelsmes cilvēku no visas Eiropas. Izglītojošās programmas noslēgumā tika izdarīti secinājumi un apkopoja rezultātus.

Vēstures skolotāja Nataļja Jakušonoka 







Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru